"מה צריך ילד?

מקום

שיוכל לגבוה.

ומבוגר אחד

שיעזור לו עם התקרה".

(עידית ברק)

שנה"ל תש"פ

תלמידים והורים יקרים!

אנו מקדמים בברכה את תלמידי שכבת ז' שהצטרפו למשפחת שז"ר ומאחלים להם הצלחה בכל הדרכים החדשות! 

וכמובן שולחים איחולים לתלמידי שכבות ח' ו ט' לשנת לימודים מעניינת מאתגרת ומהנה.

שנת הלימודים  תש"פ תהא צבועה בצבעי חדשנות ויזמות. צוות בית הספר פיתח מודל פדגוגי ללמידה חדשנית. הצוות יתמקד בפיתוח זהות אישית, פדגוגיה חדשנית תואמת המאה ה 21 , ביצירת אקלים מיטבי בין צוות בית הספר ותלמידיו ובחברת התלמידים, מתן אוטונומיה למורים ותלמידים כאחד. הלמידה תאופיין בלמידה רב תחומית במבנה אשכולות ותבוא לידי ביטוי בשינויים בכל תחומי החיים בבית  הספר.

  • אשכול העצמה– חינוך גופני מדעים מתמטיקה
  • אשכול ראי הנפש– ספרות אומנות תרפיה
  • אשכול רב תרבותיות– ערבית אנגלית עברית
  • אשכול דילמות מוסריות– תנ"ך היסטוריה
  • אשכול זהות– חינוך חברתי, תרבות ישראל, תכניות ייעוציות.

צוות בית ספר יתמקד בהנחיית תלמידיו  "ללמוד איך ללמוד" תוך שהוא מבסס את הלמידה על עקרונות  פדגוגיה מוטת עתיד.(פרסונליות, תיכלול, שיתופיות, אי פורמליות, גלוקאליות*.

 מרחבים וסביבות למידה M21 –  

במהלך חופשת הקיץ נבנה בחטיבה מרחב למידה חדשני המבוסס על תפיסת מרחב ה we work   המרחב הותאם לתפיסה הפדגוגית של בית ספר ויהווה מרכז ללמידה. הוא בנוי במרחבים שונים שיאפשרו לממש את במהלך השנה  יפתח  הצוות החינוכי את תפיסתו הפדגוגית בנושא מרחבי למידה תוך שהוא פורץ את מבנה בית ספר.

כמו כן הוקם בחופשה מרחב שיהווה תחנת רדיו ככלי פדגוגי-  ליצירת תכניות אקטואליה, פודקאסטים וחדשות.

  

תכניות ייחודיות

  •  ספייסלאב תכנית דו שנתית לתלמידים משכבת ח', שבה יש הזדמנות ייחודית לשלוח ניסוי לתחנת החלל הבינלאומית במסגרת תכנית 'רמון ספייסלאב'- תכנית החלל המתקדמת בישראל לחטיבות ביניים בשותפות עם הגב' סמדר יצחקי מנהלת תפוח פיס ומנטור מקרן רמון.
  • כיתת עתודת שאר רוח -עש"ר תכנית לתלמידים נבחרים משכבת ח'-  מיועדת לתלמידים המעוניינים להשקיע זמן ומאמץ על מנת להרחיב את השכלתם ולשכלל את מיומנויותיהם בתחומי לימודי הרוח. צוותי ספרות והיסטוריה בנו תכנית לימודים בינתחומית שתעשיר ותרחיב את תכנית הלימודים הקיימת ותשלב גם בין רוח לאמנויות. התוכנית נבנתה משלושה יסודות פדגוגיים מרכזיים: הכשרה לקריאה פעילה של טקסטים ספרותיים ועיוניים ברמה גבוהה. שכלול מיומנויות כתיבה וחקר פיתוח יכולות דיון מעמיק ומכבד. התכנית היא מעבר למערכת הלימודים. תלמידים יתקבלו לאחר ראיון קבלה וסדנה. על התכנית אחראיות: מיכל גרינברג- רכזת ספרות שגם תוביל את הקבוצה ועדה בקלצ'וק – רכזת היסטוריה.
  • מגמת מוסיקה בשיתוף עם הקונסרבטוריון העירוני ומגמת המוסיקה של התיכון- בתש"פ נפתחה מגמת מוסיקה בחטיבה בשיתוף עם הקונסרבטוריון העירוני ומגמת מוסיקה  של התיכון. ההצטרפות למגמה פתוחה לכל התלמידים המעוניינים ללמוד על מוזיקה ולחוות חוויה מוזיקלית מעשירה בשנות לימודיהם בחטיבה. הלימודים מורכבים בעיקר מנגינה ושירה בהרכבים בתחומי הרוק הפופ והג׳אז. נגינה בתזמורת החטיבה בקונסרבטוריון, השתתפות בהרכבים ובמקהלה בבית הספר ושיתוף פעולה עם הרכבי מגמת המוזיקה בתיכון.

הלימודים יתקיימו מעבר למערכת השעות בחטיבה, במגמת מוסיקה בתיכון ובקונסרבטוריון העירוני.

 

תכניות ממשיכות

  • Igrow  – מודל שיח אישי מורה תלמיד על בסיס יעדים.
  • I love monday  – שמונה מפגשים בימי שני קורסים ממגוון רחב של תחומים אותם מובילים מורי בית הספר והשנה גם תלמידים: ניווט, בישול ואפייה, שזירת פרחים, יצירת קליפים, הומור, משחקי אסטרטגיה, אומנות, קולנוע, ריקודי עם, משחק, תולדות הרוק , גינון ועוד…

אנו מזמינים את קהילת ההורים להיות שותפים פעילים בהנהגת ההורים

בברכת שנה טובה ושמחה

עדה נחום, מנהלת

וכל הצוות החינוכי .

כניסה למערכת