תמיד בליבנו

אידה שמיס זיכרונה לברכה

                           אידה שמיס

                           באישיות שובת לב ובחיבוק שאינו נגמר, ידעה לקבל כל תלמיד באשר הוא באהבה ובחום

                           ולהוביל אותו להצלחות, בביטחון עצמי, תוך כדי הקניית השפה הצרפתית הכה אהובה עליה.

                           אידה עזבה אותנו בטרם עת אך הותירה את חותמה המיוחד בנו ובליבנו

                           נזכור אותה תמיד בחיוך ובגעגוע

                           יהיה זכרה ברוך.

נועם מתתיהו ז"ל

נועם מתיתיהו 

בסרט הילדים "שומרי האגדות" לכל אחד מהשומר ישנה מהות. כלומר, משהו שמגדיר אותו באופן ייחודי מכל אחד אחר, כל שומר והמהות שלו. ייתכן שהמסר של הסרט הוא שלכל אחד יש מהות, כזו שמייחדת אותו מכל השאר. אין ספק שלנועם מתתיהו ז"ל הייתה מהות ייחודית – הוא היה שמח.
לכתו של נועם איפשרה לנו הצצה מיוחדת אל יכולתיו היוצאות דופן של הילד, שרק חודש קודם חגג את בר המצווה שלו, יכולות להפוך את העולם הזה למעט יותר עליז. כן, נועם היה מעין קונדסון ומתחת לחסות התמימה שלו התחבא "ממזר" לא קטן, אבל כזה שתמיד התכוון לטוב וידע לשמח את הסובבים אותו. בקיצור, אחד שמוסיף שמחה לעולם.

חבריו הקורבים סיפרו עליו עשרות סיפורים שהסתכמו בכמה נועם היה מרכזי בחייהם. כיצד ייתכן שילד שסובל ממחלה כה קשה, יושב בכיסא גלגלים ומתמודד עם קשיים פיזיים אדירים – דווקא הוא, מרכז חייהם של כל כך הרבה צעירים. התשובה פשוטה, נועם סירב לוותר לעצמו ולסביבה. הוא הצליח לגרום לכולם לראות את הילד ולא את הכיסא. הוא גרם לכולם לצחוק, עד שאף אחד כבר לא ראה את המחלה שלו. נועם הפך את החסרונות שלו, בעזרת הרבה הומור, ליתרונות. וככה ראו אותו חבריו.
משפחת שז"ר איבדה נשמה אדירה שתחסר. ילד עם רעיונות מבריקים שתמיד נולדו במטרה לשמח את הכלל. מי ייתן ונזכור את נועם תמיד מנסה להביא עוד קצת טוב לעולם.
נועם מתתיהו, יהיה זכרו ברוך.

 

 

הגדרות כלליות כניסה למערכת